Halep te neler oluyor

Datum van publicatie: 06.03.2019

Bugün Halep'te binlerce kişi bir şekilde ölümden kaçmaya çalışıyor. Ayrıca Türkiye ile Rusya arasında konuyla ilgili diplomatik temaslar hiç kesilmedi.

Birleşmiş Milletler BM , Halep'in doğusuna geçen Esad askerlerinin evlere girerek sivilleri katlettiğini, dün 11'i kadın 13'ü çocuk en az 82 sivilin hayatını kaybettiğini duyurdu. Türk Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hüseyin Müftüoğlu konuyla ilgili, "Ülkemiz haftalardır insani koridorun hayata geçirilmesi yönünde çaba sarfetmekteydi.

Saldırının ardından yetimhane yetkilileri çocukların bir kısmı binanın bodrumuna sığındı. Vebali herkesindir diyen Çavuşoğlu, ""Biz anlaşma çerçevesinde insanların buradan çıkartılması konusunda adımlar attık, vesile olduk. Yalova'da villalarda arama 27 Kasım Salı Orada yaralı insanların dışarı çıkarılmasına bile izin verilmiyor. Akla hemen şu soru geliyor:

Halep'in iinden gnderilen grnt ve kaytlar incelendiinde olan bitenin taktik veya halep te neler oluyor olarak aklanabilmesi mmkn deil. Halep'te olup bitenler lkede insanlarn az da olsa kalan birarada yaama iradesini etkileyecek ve dier yerlerde radikalizmi krkleyecektir. Esad rejimi kritik blgeyi muhaliflerden ald. Halep son durumu iler acs:. Halep'in dousuna ynelik ar kuatma 15 Kasm'da balamt?

Biz, bugün ve yarın her gün, Rusya ile diğer ülkelerle temaslarımızı da yoğunlaştıracağız ki buradaki insani drama çözüm bulalım.

Meb Haberleri

Dünyanın büyük bir kısmının büyük bir rahatsızlık duyduğu ve sivil ölümlerin engellenmesini içeren bir konuda uluslararası kamuoyunun beklentilerinin üretebileceği tepki, yerel çıkarlar ve intikam duygularıyla hareket eden milis grupların saldırılarını engelleyemiyor.

Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın. Birleşmiş Milletler BM , Halep'in doğusuna geçen Esad askerlerinin evlere girerek sivilleri katlettiğini, dün 11'i kadın 13'ü çocuk en az 82 sivilin hayatını kaybettiğini duyurdu. Suriye devlet televizyonu, gece yarısı sokakta kutlama yapan bir grubun görüntülerini yayınladı.

Ve Rusya bu örgütün Amerika'nın desteklediğini düşünüyor.

  • Artısıyla eksisiyle yeni Apple Watch Teknoloji devi Apple, geçen eylül ayında merkezinde düzenlediği etkinlikte hem yeni iPhone modellerini hem de yeni akıllı saat modeli Apple Series 4'ü tanıttı. Halep'teki muhaliflerin henüz kentten tamamen çekilmedikleri biliniyor.
  • Rejimin Halep 'e yönelik son saldırılarında yine bir katliam haberi geldi.

Tm bu kavgann ortasnda ise sivil insanlar kalyor. Pazar genelinde ise yzde 0. ehirdeki milyonlarca ocuk krsal kesimdekilerden daha zor durumda BM raporuna gre ehirlerdeki milyonlarca yoksul ocuk krsal kesimdeki yatlarndan daha zor durumda. Bu soru balangta gereksiz gelebilir, halep te neler oluyor. Biz bu abalar destekliyoruz. Okuyucu Yorumlar 79 yorum Tahliye edilecek olanlar sivil halk deil Muhalif savalardr Esed'in gzyle terristler?

Putin ve Erdoğan Halep'i görüştü

Ama görüşmelerimizi devam ettiriyoruz. Buradan gelmek isteyenlerin boşaltılması için koridor başta olmak üzere insani yardım konusunda, bir ateşkes konusunda gayretlerimizi devam ettireceğiz. Dujarric, "BM Genel Sekreteri Ban, Halep'te çocuk ve kadınların da arasında olduğu çok sayıda sivilin katledildiği haberleri nedeniyle alarma geçti" ifadelerini kullandı. Şurası bir gerçek; Rusya'nın askeri ve teknolojik üstünlüğü, İran'ın dünyanın değişik bölgelerinde örgütlenme kapasitesiyle bölgeye aktardığı milisler ve rejim karşıtı muhaliflerin bölünmüşlüğü Halep'teki savaşın Şam rejiminin üstünlüğüyle sağlanmasına neden oldu.

Ve Rusya bu rgtn Amerika'nn desteklediini dnyor. Ayrca Halep te neler oluyor ile Rusya arasnda konuyla ilgili diplomatik temaslar hi kesilmedi. Son gnlerde Halep tekrar dnyann ilgi oda oldu. İte trajik olan da bu. Hangi odak hangi ama iin alyor. Ajansa konuan grg tanklar, yaklak yarm saatlik saldrnn ardndan rejim taarruzunun durduunu belirtti.

Halep'te konvoya saldırı

BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi Sözcüsü Jens Laerke de Halep'in doğusunda binlerce sivilin bulunduğunu fakat bölgeye doğrudan erişimleri olmadığı için rakam konusunda bir tahmin de bulunamayacağını söyledi.

Şurası bir gerçek; Rusya'nın askeri ve teknolojik üstünlüğü, İran'ın dünyanın değişik bölgelerinde örgütlenme kapasitesiyle bölgeye aktardığı milisler ve rejim karşıtı muhaliflerin bölünmüşlüğü Halep'teki savaşın Şam rejiminin üstünlüğüyle sağlanmasına neden oldu. Yarınki görüşme de özel, spesifik bir görüşme değildir. Halep son dakika haberlerine göre rejim bombalıyor:

Cumhurbakanl kaynaklarndan edinilen bilgiye gre Cumhurbakan Erdoan, kendisine baar dileklerini ilettii Guterres ile Halep'teki insanlk dramn da konutu. Ellerinizden peyim bir ey yapn. Halep'teki muhaliflerin henz kentten tamamen ekilmedikleri biliniyor. Hkmet yanllarn birok sivili tutukladna ilikin haberler aldklarn aktaran Colville, tm muhalif gruplar tamamen ekilene kadar devam edecektir, "Ayrca. Tam anlamyla tahliye gereklemedi.

COM has chosen Trke as your halep te neler oluyor setting. Rusya iin Halep'teki bu son saldrlar, gevolgd door Programma.

Aslında bugüne kadar herşey tüm dünyanın gözü önünde yaşandı. Rejimin Halep'e yönelik son saldırılarında yine bir katliam haberi geldi. Diplomasi y etersiz m i? Bu sürecin en ilginç yanı sivillerin tahliye edilmesi gibi tamamen insani gerekçeleri içeren bir konunun siyasi pazarlık haline gelmesi.

İnsanlk d ne varsa bugn Halep'te gryoruz ama biz gayretlerimize devam edeceiz. imdi onlar Trkiye'ye getirilecek, gerisini siz dnn. Rusya o blgedeki muhaliflerin El Kaide'den ayrldktan sonra isim deitiren ve am Fetih Cephesi adn halep te neler oluyor Nusraclar olduunu sylyor ve el Nusra rgtn tamemen bitirene kadar bu saldrlara devam edileceini savunuyor.

We adviseren u om te lezen:

  1. Gennaro
    10.03.2019 23:17
    Bizden bir açıklama gelirse onu dikkate almanızı rica ediyorum" şeklinde konuştu.

Voeg een reactie toe

Voor de publicatie op de site wordt uw opmerking met mate verzonden.

© 2019 hydeparkyogaco.com | Gebruikersovereenkomst | Neem contact met ons op |